FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Upublicznianie informacji

Czy powinno podawać sie lokalizacje zachowanych elementów schronów
Tak
68%
 68%  [ 34 ]
Nie
32%
 32%  [ 16 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
korbol 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-17, 07:39   Upublicznianie informacji

(Anarchista: Wydzielenie z wątku "Pancerze na Wale Pomorskim".
To będzie odpowiednie miejsce na dyskusje.)

Nie wiem jaki jest sens wypisywania gdzie są zachowane pancerze? Oprócz złomiarzy i "kolekcjonerów" temat niezbyt interesujący...

Może tylko więcej szkody niż pozytku przynieść, chyba że ma służyć wykazaniu się jak świetnie zna się Pommernstellung...
Ostatnio zmieniony przez anarchista 2007-07-25, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

WojtaSS 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-07-18, 04:57   

Oto wlasnie chodzi !!!! Celem kazdego forum, jak i tego mniemam jest dzielenie sie z innymi wiedzą a nie trzymanie jej dla siebie.... ).11

korbol 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-18, 07:33   

Moim zdaniem wypisywanie gdzie są zachowane pancerze mija się z celem, jeżeli kogoś temat interesuje to zawsze może skontaktować się z osobami siędzącymi w temacie via mail lub pw. Wszyscy wiedzą o kogo chodzi, bo kojarzą ludzi po forach..

Wojtassie kochany, pozwól że przemilczę kwestię tego jak dzielisz się materiałami z innymi ;) ).5

pozdrawiam

WojtaSS 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-07-18, 21:04   

Rzeczywiscie materiały prezentowane na forach moga byc ulatwieniem i wskazowka dla zlomiarzy, to fakt !!!
Jednakze nie popadajmy w prezesade by inforamcje te udzielac sobie tylko pokątnie, prywatnie do konkretnych osob. Co pocznie osoba, nowa w temacie i nikomu nieznana, chcaca zaglebic sie w fortecznej materii, by dotrzec do zachowanych jeszcze obiektow i ich elementow wyposazenia...?
Bledne kolo jakie powstanie przy tego rodzaju postawie, czyniac z naszej pasji zamkniete gremium, nie wrozy niczego dobrego. Ograniczenie czy tez zamkniencie sie na nowych amatorow betonu, to w dluzszej perspektywie samobjstwo naszego srodowiska.

Racja Korbolu, czekam na obiecane przez Ciebie w marcu Denkschrift`y , dotrzymasz slowa. ..?

Pozdrawiam :14

korbol 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-19, 06:42   

Zresztą to nie miejsce na to co komu obiecał, ja też miałem dostać od Ciebie namiary na obiekty i jakoś sobie o mapkach zapomniałeś. Ty nie pamiętasz o mapkach a ja nie mam denków i jesteśmy kwita. Jak Wojtass korbolowi, tak korbol Wojtassowi. ).9

Jak chcesz się Wojtasie chwalić gdzie i jakie pancerze są, to napisz o tym tekst do Fortecy, tam przynajmniej się to nie zmarnuje, a i złomiarze rzadziej tam zaglądają ).9

).10

Proteus 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-07-19, 16:54   

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić złomiarza, a widziałem takich wielu, przeglądających fora i tematyce fortyfikacyjnej. Moim zdaniem to jak najwięcej pisać, o najlepiej zachowanych obiektach.

WojtaSS 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-07-19, 19:50   

Korbol dlaczego mi zarzucasz ze mam zamiar sie chwalic...? Przeciez nie o to chodzi i nie wiem dlaczego tak to postrzegasz...!?!? Ja takze twoje posty o zachowanych obiektach z pancerzami, ktore wymieniasz co do ich lokalizacji, moglbym zinterpretowac w podobny sposob a nie czynie tego. Wiecej, korzystam z uzyskanych od Ciebie informacji ktore mi slużą !!!!!

Skad w Tobie tyle zlosci i zatrzewienia ??? Poprostu zapomnialem tego, co Ci obiecalem, a Ty nie raczyles mi tego przypomniec, stawiajac sprawe od razu na ostrzu noza: Ty mi dasz to ja dam Tobie... :shock:
Racja to nie temat na publiczna polemike, mogles sie odezwac i bysmy to zalatwili miedzy soba nie piorac brudow "po za domem"

Milego weekenduuuuuuu ;-)

korbol 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-20, 07:37   

karbol samo zło.. znowu ;)

Tematyka Odry i Pommernstellung jest bardzo specyficzny. Naprawdę mało kto podaje lokalizacje. Ja też należę do tej grupy, która pewnych rzeczy nie mówi - chyba że mnie ktoś o to zapyta. Zbyt dużo widziałem wyciętych płyt, żeby na lewo i prawo rzucać lokalizacjami. Niech moje zdjęcia będą zachętą do tego żeby ruszyć się na Wał i coś zobaczyć. Ale nie tylko do Wałcza, tylko może gdzieś dalej. Zresztą sam wiesz jak jest...
Odnośnie materiałów to na pw - to nasza sprawa. Niech gawiedź się trzyma z daleka od tego ;)

Oprócz ludzi, którzy żyją z pozyskiwania metalu, jest cała grupa osób należących do środowiska fortyfikatorów, którzy handlują wyposażeniem schronów (vide temat z lawetami) lub poprostu ze zwykłej zawiści lub głupoty zacierają sygnatury na pancerzach i na elewacjach. Te osoby także tutaj zaglądają a nie raz nawet coś piszą...

pozdrawiam

Forteca 
Expert

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-07-20, 08:29   

Cytat:
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić złomiarza, a widziałem takich wielu, przeglądających fora i tematyce fortyfikacyjnej.

"Złomiarz" w typie dziadka z wozkiem pewnie tu nie zagląda, ale osoby żyjące z przemysłowego handlu metalami czy militariami zapwne tak - a Polski już trochę rzezy wyjechało - między innymi dzięki dobrze opisanym a nie pilnowanym lokalizacjom. Korbol ładnie to powiedział: jest cała grupa osób należących do środowiska fortyfikatorów, którzy handlują wyposażeniem schronów (vide temat z lawetami)

http://forteca.w.activ.pl/zapomnianabitwa/

Anna H. 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-07-20, 10:51   

W dobie pernamentnego i bezceremonialnego handlowania pancerzami fortecznymi, jak i wyposażeniem fortecznym trzeba uzbroić się w spryt i cierpliwość przy poszukiwaniu rarytasów fortyfikacyjnych.
Podobnie, jak i Forteca, też uważam, że typ dziadka z wózkiem wypełnionym stalowymi garnkami dawno minął. Handel złomem wywiera wielki wpływ i to nie tylko na fortyfikacje, ale również i na gospodarkę by wielcy handlarze bawili się w niepotrzebne sentymenty i szacunek dla historii własnego kraju.
Sądzę, że jest wiele osób, które starannie i sumiennie szukają informacji w necie, a kto wie czy nie kupują znanych nam książek celem znalezienia pancerzy i wyposażenia. Doszło do niesamowitego absurdu... Bo jak tu napisać jakąkolwiek książkę, bez podawania lokalizacji ;-)
Do tego trzeba dodać rosnące zjawisko znikania nie tylko samych pancerzy, czy też wypsoażenia, ale i również różnych akcesorii (np. prowadnic, śrub, nakrętek, osłon, czerpni, prowadnic, itp.) celem ich shandlowania dla innych zbieraczy (czyt. kolekcjonerów), tudzież rekonstruktorów.... W tej kwestii zdania są podzielone i każda ze stron ma swoje argumenty... Niemniej nic się dzieje lepiej w tej kwestii i "złom" forteczny jak znikał tak znika :roll:

Odpowiedz do tematu