FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Upublicznianie informacji

Czy powinno podawać sie lokalizacje zachowanych elementów schronów
Tak
68%
 68%  [ 34 ]
Nie
32%
 32%  [ 16 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
Proteus 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-08-20, 19:05   

Cytat:
korbol napisał/a:

Nie walę masówki z miejscówkami, łącznie z odcinkami których opis dostanę od kogoś zanim wyda na ten temat publikację (vide zachowanie kolegi Proteusa vel. Abiesa).
Wydaje mi się że w tej materii nie szkodzę...

Uważam, że minąłeś się z prawdą :) Proszę udowodnij że się mylę. Napisz jakie to opisy odcinków dostaje? Czy to takie trudne?
Jeśli w następnym poście nie podasz żadnego przykład- tzn. że mam rację.
Pozdrawiam
Proteus
Krzysztof Michalak

hege22 
generał brygady

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-08-20, 19:54   

Znowu brak odpowiedzi na pytanie...
korbol napisał/a:
Hege, ja wiem że mnie nie lubisz, ale nie musisz nastawiać innych negatywnie do mojej osoby.

Jest mi kolega obojętny, ani lubię, ani nie lubię. Nie zgadzam się tylko z niektórymi kolegi poglądami i sposobem prowadzenia dyskusji, czy właściwie monologu. Dlaczego moja pisanina miałaby kogokolwiek nastawić źle do kolegi, o człowieku chyba świadczą jego czyny i słowa. Myślę, że czytelnicy mogą sobie wyrobić własne zdanie, nie musisz im proponować swojej interpretacji mojej pisaniny.

A z kolegą Proteusem znalazłem wspólny język dużo, dużo wcześniej niż wynikła wasza sprzeczka na tym forum, nie wypieram się tego. Jeżeli uważasz zadanie pytania zgodnego z tytułem wątku "Upublicznianie informacji" za poparcie dla Proteusa, to już świadczy o Twojej złej woli i nadinterpretacji. Ale że nie odpowiedziałeś wprost na pytanie Proteusa, jest tak jak piszesz "Twoje słowo przeciwko jego" i ja niestety jako nieobiektywny wybieram Proteusa. :oops:
korbol napisał/a:
Dobrze wiem, ze wszystkich wziałbyś w obrone tylko nie mnie

Widzę, że kolega studiował psychologię i rozszyfrował moje intencje. Gratuluję. Przypominam, że kolega deklarował, że mnie lubi, jak można lubić takiego niewdzięcznika?

korbol napisał/a:
Jesteście rewelacyjni w OT, gorzej jak we wcześniejszej dyskusji nabraliście wody w usta..

Nie wiem kto to ci "ONI", ani co to jest OT. Mogę odpowiadać za siebie samego. Odpowiadam na wcześniejsze pytanie : dla fortyfikacji wg kryteriów kolegi (nie mam zamiaru działać w żadnym stowarzyszeniu, ani przejmować żadnego schronu) nie zrobiłem nic. Ale jakoś nie widzę powodu dlaczego akurat kolega miałby być arbitrem fortyfikacyjnej moralności. Jak już pisałem niech każdy robi to co mu sprawia przyjemność. Ja robię z znajomymi i nieznajomymi stronę WWW, ale jeżeli ktoś mi wskaże przekonujące powody szkodliwości takiej działalności, to się w każdym razie zastanowię nad nimi. Na razie takich nie usłyszałem. A że "nabrałem wody w usta"... Wątek przerodził się w dyskusję między kolegami chcącymi przejmować i reanimować schrony, niech się wypowiadają koledzy, którzy chcą się podzielić swoim doświadczeniem. Ja czytam dyskusję z ciekawością i ściskam za kolegów powodzenie kciuki. ).11

korbol 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-20, 23:06   

Hege, moglibyśmy dyskutować całymi nocami nad tym kto ma racje i czego Kolega Proteus nie rozumie w relacjach międzyludzkich.
Studiowałem psychologię - tu mnie masz. Jeden zero dla Ciebie :14
Czyli razem 2:0 dla team'u Proteus - Hege ).8

Żeby nie przeciągać dyskusji typu "przyznaj się korbol bo inaczej jesteś fujara", proszę o to abyś Hege miał na uwadze prośbę jaką kierowałem w kilku postach wcześniej odnosnie pomocy przy pracach na obiektach fortyfikacyjnych. Wydaje mi sie ze pisałem, jeśli nie to rozwinę temat. Generalnie chodzi o to, żeby stworzyć bazę osób zajmujących sie praktycznym ratowaniem fortyfikacji w Polsce. Zgłaszać, czasem nawet mimo woli, organizacje, stowarzyszenia i inne grupy, które remontują lub planują się zając jakimiś obiektami.
Będzie to dobre rozwiązanie aby mieć materiał do przemyśleń jak zorganizować konferencje dla zainteresowanych i zacząć działać w szerszym gronie. Bez obaw, nie chodzi o to zeby scalić wszystkich w wielkie Stowarzyszenie w ktorym Karbol bedzie Panem Prezesem, bynajmniej. Chodzi o to, żeby zacząć rozmawiać.
Wydaję się mi rownież, że nie bedzie wielkim problemem abyś Hege na swojej dobrej stronie, którą nie raz chwaliłem, umieścił informacje ze sa tacy, którzy dzialają i potrzebuja pomocy a w szczególności wolontariuszy do pracy..

Zgodzisz się ze mną?

Odnośnie samego upubliczniania informacji, to sam dobrze wiesz, że nie o każdym znalezisku się mówi. Można nie mowić z racji tego, że obiekt jest ładnie zachowany lub dlatego, że ktoś go odkopał i stara sie np. opracować cały odcinek. Kazdy ma prawo do zatrzymania informacji dla siebie dopóki nie zostanie wypuszczone to na papierze. Ci ktorzy nie publikuja nie musza trzymac sie do końca tych zasad - to chyba logiczne... chyba, że dostaną informację od tych, którzy chcą...
Wszystko rozbija sie o tzw. zdrowy rozsądek. Niektórzy mają wrodzony, niektórzy muszą go nabyć drogą edukacji..
Bo jak jak pisał śp. Bertrand lord Russell: "Większość ludzi wolałaby umrzeć, niż myśleć.."

pozdrawiam

scheik 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-08-24, 20:42   

Po paru stronach dałęm sobie dośc, ale pewne zdanie mam... Ten kto zamieszcza info z pancerzami musi sie oczywiście liczyć z tym ze za pomocą idzie ryzyko stracenia upublicznionego pancerza. A to czy ktos chce czy nie chce sie dzielic to sprawa jego sumienia. Jednak myślę że skoro jest tematyczne forum fortyfikacjach to czemu sie nie podzielić.
Ostatnio i tak nie problem tkwi w pozyskiwaniu surowca jak co niektórzy wiedza ale w bazgraniu po elewacjach.
Gonic , gonic i jeszcze raz gonic graficiarzy :evil:

hege22 
generał brygady

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-08-26, 21:39   

Sorry, że nie odpowiedziałem wcześniej- gorący okres na budowie, po pracy jestem taki zmęczony, że nie mam "fazy" na forumową pisaninę :roll:

@korbol
Naszą stronę musiałeś chwalić na Rawelinie, bo jakoś nie zauważyłem :cry: Na tym forum podważyłeś formułę strony www opierającej się na mapach i zdjęciach, a więc właściwie sens istnienia naszej strony. Przypominam Twoje słowa :
Cytat:
Zresztą rozsądny człowiek wie, że kolejna strona z samymi fotkami i lokalizacjami jest bezsensowna i tego tłumaczyć nie trzeba...

Ja tam nadal sądzę, że strona lub publikacja bez mapki jest nic nie warta i tego głównie szukam jako "podkład" pod następną wycieczkę w teren. Zdjęcia i tekst traktuję jako podpowiedź, co jest najciekawsze do zwiedzenia, by nie tracić czasu na "bunkrowy", betonowy proszek.

W sprawie korbol kontra Proteus (piszę niki z małej lub wielkiej litery tak jak piszą ich właściciele) abstrahując od wymiany "złośliwości":

korbol napisał/a:
Proteus ma swoje zdanie, ja mam swoje zdanie a Adminom ani Moderatorom tego forum nic do tego. Zajmijcie sie swoimi sprawami.

Oskarżyłeś publicznie (forum to jest otwarte, więc jak najbardziej publiczne) Proteusa (a nie ogólnie jakiegoś nieokreślonego "ktosia") o zdradę informacji, które podałeś mu poufnie (chyba Tobie, bo tego nie określasz). Jeżeli upubliczniłeś taką informację, która podważa wiarygodność Proteusa i może zrazić do niego ludzi, nie możesz chować głowy w piasek i pisać, że nas to nie powinno interesować, bo to Wasza prywatna sprawa. Interesuje to co najmniej mnie i anarchistę- i jest to nasza sprawa, niestety. Znam sprawę od strony Proteusa, bo z nim rozmawiałem. Prosimy o jakieś wyjaśnienia, albo o wycofanie się z oskarżeń.

korbol napisał/a:
Kazdy ma prawo do zatrzymania informacji dla siebie dopóki nie zostanie wypuszczone to na papierze. Ci ktorzy nie publikuja nie musza trzymac sie do końca tych zasad - to chyba logiczne... chyba, że dostaną informację od tych, którzy chcą...

Tak, tak i jeszcze raz tak!!! Jeżeli ktoś zrobił jednak inwentarkę idąc "wzdłuż okopu" schron po schronie, może publikować w necie zdjęcia i lokalizacje, jeżeli uzna to za stosowne. Może zachować jakieś informacje na prośbę znajomego chcącego coś publikować. Może, ale nie musi.

Ale nadal nie rozumiem jak opublikowanie zdjęcia w necie przez Proteusa (jeżeli prawdą miałoby być to co napisałeś) miałoby zniweczyć Twoja prace. Chyba publikacja składałaby się nie tylko ze zdjęć? Czy ktoś inny chce pisać o tym samym? Tak swoją drogą czy na pewno można być jeszcze "odkrywcą" czegokolwiek na Wale? Pewnie wszystkie schrony widziało dawno już wiele osób, tylko nie miało ambicji lub ochoty ich opisywać.

W pierwszym poruszanym temacie:
Jako doświadczony w tej materii mógłbyś opracować w punktach samouczek - co należy zrobić i do kogo się zwrócić gdy widzi się dewastację lub kradzież ze schronu. Zamieść na stronie rawelinu (ale nie na forum) i podaj link. Może to pomóc, gdy ktoś nie będzie wiedział co robić w takiej sytuacji. Obiecuje, że link umieszczę na naszej stronie głównej w ramce, by każdy zwrócił na niego uwagę.
Mógłbyś zrobić stale poprawianą bazę danych lokalnych stowarzyszeń i osób prywatnych udostępniających lub ratujących fortyfikacje, z adresem, mailem, telefonem. W powyższym samouczku może być punkt, jak już nie chce ci się nic innego zrobić skontaktuj się chociaż z najbliższym stowarzyszeniem.
Apel o pomoc można oczywiście zamieścić, ale nie myślę by ktoś z Krakowa znalazł się do Twojej pomocy po przeglądnięciu strony traktującej o fortyfikacjach w innej części Polski. Lepiej zamieść taki apel jako wstęp to powyższej bazy danych lub na własnym forum.

dzik8520 
szeregowy

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-07-08, 23:04   

Dobry tekst:)
Niestety od kilku dni czytam i pisze tylko i wyłącznie na tym forum, zrezygnowałem z forum rawelinu gdyż moderator usuwał wszystkie moje posty które mogły komuś pomóc lub zachęcić do zwiedzania, fotki nie bo złomiarze widzą info o obiekcie nie bo złomiarze, ze to kolejna moja prowokacja i takie tam. Ogólnie zdaje się że fora mają pomagać a nie być okrótnie okrajane przez modów.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez dzik8520 2008-07-09, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  

darula 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-07-08, 23:37   

Bardzo proszę o nie uzywanie zwrotu "forum Rawelinu", gdyż od dłuzszego czasu nie jest to "forum" Małopolskiego Stowarzyszenia MIłosników Historii "Rawelin".

Dnia 18 stycznia 2008 Dariusz Pstuś (korbol) został odwołany z funkcji prezesa stowarzyszenia. Decyzję podjęto większością głosów na nadzyczajnym walnym zebraniu członków MSMH "Rawelin". W związku z tym oświadczamy,że Dariusz Pstuś stracił prawo do reprezentowania Stowarzyszenia "Rawelin" i wypowiadania się w jego imieniu. Nie ponosimy też odpowiedzialności i nie utożsamiamy się z wypowiedziami na forum, które przywłaszczył sobie, zmienił jego nazwę i zlikwidował działy poświęcone bieżącym sprawom "Rawelinu". Adres internetowy pozostał niezmieniony i jednoznacznie kojarzony jest z MSMH "Rawelin".
Prezes MSMH "Rawelin" Dariusz Krzyształowski

dzik8520 
szeregowy

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-07-09, 09:42   

OK Panie Darula, lepiej było by napisać ze jest to forum Historia vita memoriae a nie Rawelinu, przepraszam za błąd ale tak jakoś z przyzwyczajenia napisałem. Widze ze chyba jest spora grupa ludzi która nie chce sie identyfikowac z osobą Korbola.

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-07-09, 12:09   

Darku - życzę powodzenia na nowej drodze życia :14 .

No i proszę - u Nas na Forum panuje istna sielanka i swoboda wypowiedzi :mrgreen:

dzik8520 
szeregowy

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-07-09, 14:12   

Skoczek napisał/a:
swoboda wypowiedzi :mrgreen:

Ciesze się ze tak jest bo mam parę interesujących zdjęć i informacji którymi się chętnie podzielę a nie bede kisić jak ogórów na zimę na twardym dysku

Odpowiedz do tematu