FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wieże z T-18 z działem 45mm
Autor Wiadomość
Shiman 
starszy sierżant

Kraj:
Belarus

Wysłany: 2006-10-09, 12:29   

Moich???? Niby w jaki sposob, skoro o tych dwoch wrakach to tylko literatura mowi....
Niestety nie mialem okazji wziasc udzialu w wykopywaniu T-18....

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-10-09, 15:54   

Myslałem o tym, aby kolega jes coś poopowiadał, wszak to on jest właśnie osobą, o której wspominasz powyżej :mrgreen:

Shiman 
starszy sierżant

Kraj:
Belarus

Wysłany: 2006-10-10, 09:28   

Ok. ja moge jedynie zrobic skan ze Spotkan... ;-)

jes 
podporucznik

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-10-15, 09:35   

Kadłub T-18 znajdujący się w muzeum WP w Warszawie faktycznie pochodzi spod Sieniawy.
Dodam, że czołg został odnaleziony w trakcie inwentaryzacji „Linii Mołotowa” prowadzonej przez zespół w składzie Adam Bryś, Paweł Ochman, i niżej podpisany. Wskazał go jeden z mieszkańców wsi, a lokalizacji dokonano „wykrywaczem trójzębnym”, czyli widłami.
Czołg został częściowo rozebrany przez miejscowego kowala, i to co zdemontowano trafiło na złom, za wyjątkiem płyty z wieży z otworem na jarzmo uzbrojenia. Stąd wiadomo, że nie był przezbrojony. Przy okazji akcji wydobywczej, kierującemu nią oficerowi pokazane zostało działo na wzg. 335 koło Brusna Nowego – obecnie i one jest w Warszawie, a muzeum zamierza je wywieść za naszą wschodnią granicę. Lecz owe działo to zupełnie inna historia...
O czołgu w p.o. "Dęby" nic mi nie wiadomo.

Shiman 
starszy sierżant

Kraj:
Belarus

Wysłany: 2006-10-16, 12:42   

Zdjecia wanny T-18 z muzeum w Warszawie (zima 2006).

zd2.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 52,38 KB

zd1.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 60,65 KB

sharkygsm 
młodszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-09-25, 12:49   

jes napisał/a:
Kadłub T-18 znajdujący się w muzeum WP w Warszawie faktycznie pochodzi spod Sieniawy.
Dodam, że czołg został odnaleziony w trakcie inwentaryzacji „Linii Mołotowa” prowadzonej przez zespół w składzie Adam Bryś, Paweł Ochman, i niżej podpisany. Wskazał go jeden z mieszkańców wsi, a lokalizacji dokonano „wykrywaczem trójzębnym”, czyli widłami.
Czołg został częściowo rozebrany przez miejscowego kowala, i to co zdemontowano trafiło na złom, za wyjątkiem płyty z wieży z otworem na jarzmo uzbrojenia. Stąd wiadomo, że nie był przezbrojony. Przy okazji akcji wydobywczej, kierującemu nią oficerowi pokazane zostało działo na wzg. 335 koło Brusna Nowego – obecnie i one jest w Warszawie, a muzeum zamierza je wywieść za naszą wschodnią granicę. Lecz owe działo to zupełnie inna historia...
O czołgu w p.o. "Dęby" nic mi nie wiadomo.

tia - natomiast ten czepiec /grzybek z wiezy wiem gdzie sie znajduje :) na pewnej remizie strazackiej wisi i robi za gong/dzwon. W okolicach Sieniawy. Co do dziala to lekki skandal -szczegolnie sposob w jaki je wydobyto - mam zdjecia z miejsca ich "akcji" sprzed dobrych kilku laty - jeszcze paczki po trotylu sie walaly ... Ciekawe co teraz zrobia z 45tka z Gredzic

Odpowiedz do tematu