FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PO Ciemnoszyje
Autor Wiadomość
pagi19 
sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2010-06-22, 16:26   PO Ciemnoszyje

w lesie natknąłem sie na cos takiego znajduje sie pomiedzy dwoma schronami czyzby fragment poterny? moze ktos z was tez sie na to natknął co to moze byc?

ciemnoszyje.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 156,75 KB

pikawa 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2010-06-23, 09:00   

Nic nie wiadomo nam o poteranach na trenie PO Ciemnoszyje. Gdzie dokładnie znalezisko się znajduje? Masz może namiary GPS. Chetnie sprawdzimy co to jest.

pagi19 
sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2010-06-23, 13:55   

dokładnego namiaru GPS nie posiadam to cos znajduje sie pomiedzy schronami nr 6 a 7 według mapki kriepostu natknąłem sie na to przez przypadek niedaleko znajduje sie kolejny kawałek betonu dajcie znac na forum co to takiego

Ciemnoszyje.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 130,74 KB

Mukluk 
sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2010-06-24, 06:49   

Również natknąłem się kawałki betonu w okolicach schronów 6 i 7 , i wydaje mi się że to takie betonowe śmieci, resztki pozostałe po wylewaniu schronów. Najczęściej są w formie zbliżonej do prostopadłościanów, lecz wygląd powierzchni raczej wyklucza, że są to np. odłamki oderwane eksplozją, wg mnie wyglądają jak wyrzucone z szalunku niedolewki, nadlewki itp. odpady. Wyjątek może stanowić ten kawałek z wnętrzem formowanym w coś na kształt sześciokąta, lecz mimo, że sporo kręciłem się w tamtej okolicy to nie natknąłem się na niego. Jest pretekst aby ponownie zrobić spacerek po ciemnoszyskim lesie.

Wilku 
młodszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2010-06-24, 08:24   

nie widzialem, wiec moze nie powinienem sie wypowiadac, ale przyszla mi do glowy taka mysl, ze elementy o bardziej regularnych ksztaltach, mogly sluzyc jako probniki jakosci betonu. Do tej teorii nie pasuje oczywiscie ten wiekszy fragment uksztaltowany od wewnatrz, moze mialo to posluzyc jako element jakiegos schronu przedpiersiowego w transzei ?

von reuffen 
kapitan

Kraj:
Poland

Wysłany: 2010-06-26, 09:12   

Niestety, to nie jest fragment poterny. Nie ten kształt. Pamiętajmy, że to przedpole Twierdzy Osowiec, tutaj sie sporo działo przez wiele lat.

pagi19 
sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2010-06-26, 17:24   

von reuffen napisał/a:
Niestety, to nie jest fragment poterny. Nie ten kształt. Pamiętajmy, że to przedpole Twierdzy Osowiec, tutaj sie sporo działo przez wiele lat.

masz racje przejrzałem trochę zdjęć z podziemi LM i kształt inny no wiec co to takiego może być :?: chyba trzeba sie tam wybrać z łopata ;-) może rozwiązanie kryje się pod ziemią

Ciemnoszyje.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 118,73 KB

Odpowiedz do tematu