FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miło¶ników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

Fortyfikacje Polskie 1918-1939 - Fortyfikacje OW¦ w Muzeum Górno¶l±skim w Bytomiu

Skoczek - 2007-01-06, 20:42
Temat postu: Fortyfikacje OW¦ w Muzeum Górno¶l±skim w Bytomiu
Znalazłem ciekawy materiał autorstwa kolegi jes.
Aż wstyd że nie dotarłem jeszcze do muzeum w Bytomiu. :oops: .Jesli był kto¶ w tym muzeum to zapraszam do podzielenia się swoimi materiałami.
Materiał pochodzi ze strony http://www.forteca-online.prv.pl/archiwum.
Mam nadzieję, że Kolega jes i Forteca nie obraż± się za zamieszczenie zdjęć :mrgreen:

chudzin - 2007-01-07, 13:57

A mam parę fotek sprzed roku. Bardzo ładne dioramki:
chudzin - 2007-01-07, 13:59

Płyta z Niezdary przed Muzeum:
Skoczek - 2007-01-08, 12:34

Czy autorem tych wszystkich dioram jest Nasz Kolega jes?
Przemo - 2007-03-23, 18:14
Temat postu: wystawa
My¶lę, że ucieszy Was informacja,że Muzeum Górno¶l±skie w Bytomiu przygotowuje duż± wystawę o OW¦ (otwarcie jest planowane na sierpień/ wrzesień 2007). Wystaw jest planowana jako wystawa min. 12 m-czna. Będzie tam prezentowane dużo innych dioram i modeli schronów z OW¦ . Wszystkie dioramy i modele prezentowane na wystawie (i na zdjęciach prezentowane wyżej) s± wykonane przez p. Andrzeja Dzienyńskiego. Jednak na miano współautora wpełni zasługuje p. Jerzy Sadowski. Jego wiedza merytoryczna i dostarczone informacje pozwoliły na powstanie tych dioram i modeli. "bo do tanga trzeba dwojga" jak ¶piewa pewien senator.....
Tomasz - 2007-12-03, 21:13

Opisana wystawa w Muzeum Gorno¶l±skim w Bytomiu została otwarta w listopadzie 2007 r.