FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

Fortyfikacje radzieckie 1939-1941 - Schrony Dowodzenia na Linii Mołotowa

MM - 2006-05-11, 12:04

Witam może coś mi się uda w temacie planu i zdięć rejonu Podbiela zadziałać ale to może trochę potrwać.Jak dojechać do Podbiela? W Prosienicy kierujemy się na m Żochowo(drogowskaz jadąc od Warszawy w lewo) i dalej za Żochowem przed m Podbiel zatrzymujemy się na ostrym zakręcie szosy w prawo(90st)Po idąc prosto na ok wzniesieniach i dalej na lewo w lesie odnadziecie (mam nadzieję) kilkanaście obiektów.Obserwacyjny jest na najwyższym wzniesieniu w okolicy w lesie (na skraju)
Skoczek - 2006-08-18, 12:40

Kolego MM udało się coś wyskrobać - może mapka?
Podobno też można coś podobnego odszukać w Lesku? Ciekawe czy ktoś widział ten obiekt

vanKeck - 2006-08-18, 18:17

Jak najbradziej jest w Lesku nabl-DOT, nieopodal cmentarza komunalnego. Idealnie zachowany, jeszcze niedawno był zamurowany.
Zdjątka za jakiś czas....

Skoczek - 2006-08-18, 21:35

no proszę, a więc jednak i w Lesku mamy schron dowodzenia ).11 dzięki za potwierdzenie, czekamy na zdjątka :mrgreen:
pikawa - 2006-08-18, 22:39

Oto fotka rzeczonego schronu, identyczny jest w Sanoku Olchowcach, ale w czasach realnego socjalizmu zapełniono go przeterminowanymi środkami ochrony roślin i zasypano. Dziś został po nim tylko wzgórek.
pikawa - 2006-08-18, 23:02

Jeszcze jedna fotka schronu dowodzenia w Lesku
von reuffen - 2006-09-25, 23:32

Witam,
faktycznie Chudzin musiał stać blisko schronu dowodzenia (obserwacyjnego) w Zaruziu. Jest on widoczny dopiero z kilkunastu metrów (koło pojedynczego krzaka) dokładnie w miejscu oznaczonym na Jego mapie.
Nie dysponuję w tej chwili zdjeciem a jedynie tym schematem, jeśli chcecie, to cyknę.

Generalnie można u mnie składac zamówienie na zdjęcia i dane okolic Łomży, zrealizuję jak się zdecyduję ).1

Poza tym prawdopodobnie koło Jakaci Młodej (Śniadowo) jest jeszcze jeden, widziałem strop, reszta obsiana i zaorana.

chudzin - 2006-09-26, 11:36

A czy jest on dostępny, czy też zakopany?
von reuffen - 2006-09-26, 22:20

Ten w Zaruziu jest całkowicie zachowany, tyle że widoczny dopiero z kilku-kilkunastu metrów. Foto w najbliższym czasie.
vR

sawes - 2007-03-17, 16:12

Z zewnątrz widać prześwity (jak na zdjęciach). Od biedy można wejść do środka ale trzeba się ostro schylić.